További előadások válogatott fényképei
„A lelki gazdagodás hatalmas forrásai erednek a zenéből. Azon kell lennünk, hogy minél többek számára megnyíljanak.” (Kodály Zoltán)
A zenét senki számára nem kell lefordítani, mert mindenki érti az „üzenetét”, amikor a csendből megszületnek az első hangok, dallamok, hangulatok, történetek, viszont el lehet mesélni mindazt, ami a hangok mögötti világként van jelen minden alkotásban. Eduard Hanslick megfogalmazását idézve: „Mivel a zene valamennyi hangja az egész világegyetemben megtalálhatók, ezért a zenében az ember újra rátalál az egész világegyetemre.”
Kevés olyan ember van, aki ösztönösen érzékeny erre a törvényszerűségre, ezért sokuknak lehet szükségük útmutatásra.
Thurzó Zoltán előadásainak alkalmával nem csupán tolmácsolja hangszere mellé ülve a zeneszerzők alkotásait, hanem elgondolkodtató módon próbálja bemutatni a felcsendülő műveket, keletkezési körülményeit, háttereit szóban is.
Ez az ösztönösség, természetesség hatja át minden előadását. Minden egyes hangverseny egyformán fontos számára, függetlenül attól, hogy hol és kik hallgatják. Kivétel nélkül, alázatos felkészültséggel tiszteli meg közönségét, legyen akár szó iskolás gyerekekről egy tanteremben, műkedvelő, vagy szakavatott emberekről egy kultúrház vagy nagy hangversenyterem színpadán. Szereti elsősorban szólistaként, egyedül lekötni az emberek figyelmét, azonban nagy örömmel muzsikál adott esetben érdekes műsor összeállítású kamarazenei esteken, különböző hangszeres vagy énekes előadókkal is. Szereti a kihívásokat, innovatív készsége, kreatívitása mindig valami figyelemfelkeltő produkcióra ösztönzi. Egy jó hangulatú hangversenyt követően mindenki gazdagodik, a zene ugyanis az emberi lélek feszültségeit teljes mértékben képes feloldani.
A legfontosabb, hogy az előadóművész játéka élményszerű legyen. A hangverseny akkor éri el igazi célját, ha a hallgató ösztönösen így vélekedik: „Én nem értek hozzá, de ez nekem nagyon tetszett, jól éreztem magam.” A legnagyszerűbb, ha egy muzsikus ilyen és ehhez hasonló visszajelzéseket kap, ugyanis ebben az esetben létrejött a kapcsolat zeneszerző és a közönség között, a „zene hídja”által, amit az előadó a játékával épített fel.
Sikeres bizonyíték arra ez az album, hogyha egy elképzelésnek, egy előadói tolmácsolásnak van érvényes olvasata, akkor az sok mindenki számára érdekes lehet. A művészek csupán az utat jelzik.
Kattintson ide, és tekintsen meg pár emlékezetes pillanatot!
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….