„Szereti Ön Chopint?”
Chopin a zenében páratlan érzékkel megszervezett hangjaival fejezte ki mindazt, amit lényegesnek gondolt a világról és természetesen benne az emberről magáról.
Teremtő fantáziájának utánozhatatlan eredetisége és gazdagsága kiapadhatatlanul sokrétű és színes volt. Ha belegondolunk, a történelem és az élet nem más, mint átmeneti állapotok összessége. A zene, az adott zeneszerző legbelső karikatúrája. A zenéje által ismerjük meg természetét, személyiségét.
Chopin élete roppant érdekes, viszont kevesen ismerik. Arról is sokan keveset tudnak, ahogy a világot látta, és benne az embert.
Ez a produkció egy olyan előadás, amely abban különbözik a megszokott zenei eseményektől, hogy nem csupán a kiválasztott „tematikához” társított zeneműveket lehet meghallgatni, és ezt élveznie a közönségnek. Sokkal többről van szó.
Az előadó interaktívan mutatja be a közönségnek az adott zeneszerző életét, különböző érdekességeket mond el a felcsendülő művek keletkezésének körülményéről, történelmi tényekkel, a korabeli szalonvilág bemutatásával, kapcsolodó korképekkel, korabeli történetekkel, történelmi párhuzamokkal, de még kapcsolódó pletykákkal is tovább tarkítva az előadást. Sokszor szervesen bevonja a közönségét az előadás menetébe is, ami a jelenlevőkből egy kellemes jókedvet vált ki .
Thurzó Zoltán egy új műfajt teremtett, ami védjegyévé vált. Ez természetesen egy teljesen másfajta felkészülést igénylő többlet a “hagyományos” önálló előadóestekkel szemben.
Hangversenyein nem csak játékával, de a zenetörténet izgalmas és színes történeteivel is közelebb szeretné hozni közönségét a zenéhez.
1849. szeptember 1-jén, tizenöt nappal Chopin halála után, Oskar Kolberg a Biblioteka Warszawska című lapban az alábbi módon méltatta: “Nincs szónok, aki nála jobban mozgatta volna meg hallgatói képzeletét, nincs orvos, aki hatásosabban gyógyította volna meg a szíven ütött sebet, nincs kéz Beethoven halála óta, amely jobban tartotta volna a zene kormánypálcáját, de nincs senki sem, aki szelídebben, hálásabban fogta volna. Akinek törődésre vágyott a szíve, a megmentőjét látta benne; aki vígaszt keresett, enyhítő kenetért fordult hozzá…Mert a könnyek, melyeket rögvest választott, az öröm könnyeivé változtak”.
Jöjjön, ismerje meg közelebbről Chopint!